EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Pożar poddasza w Sulmierzycach

W poniedziałek 10 lutego 2014 roku o godzinie 14:36 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza w miejscowości Sulmierzyce.

Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał ciężki samochód gaśniczy z JRG PSP z Krotoszyna oraz dwa zastępy z OSP Sulmierzyce.

Po dojechaniu do miejsca pożaru dowódca w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że palą się trociny stanowiące ocieplenie stropu poddasza budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Piec CO był wygaszony. Nie ma osób poszkodowanych, mieszkańcy znajdują sie na zewnątrz  budynku.

Strażacy zabezpieczyli teren działań, po drabinie weszli na dach budynku. Dokonano częściowej rozbiórki pokrycia dachowego w celu dotarcia do źródła pożaru. Strażacy pracując w sprzęcie ochrony dróg oddechowych przystąpili do gaszenia pożaru pianą z urządzenie ONE SEVEN. Po ugaszeniu ognia usunęli trociny na zewnątrz budynku, gdzie były dogaszane. Przyczyna pożaru była prawdopodobnie wada przewodu kominowego. Straty właściciel oszacował na około 10 tys. zł. a wartość uratowanego mienia na kwotę 200 tys. zł. Działania trwały ponad 3 godziny.

Tekst: mł. bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: asp. sztab. Dariusz Rybka

Our website is protected by DMC Firewall!