UWAGA KONKURS

BEZPIECZNE WAKACJE

BEZPIECZNIE NAD WODĄ

SZERSZENIE, OSY...

POŻARY LASÓW

KAMPANIA MSWiA

STRATEGIA ROZWOJU

STOP POŻAROM TRAW

Odprawa służby dyżurnej SKKP

„Dziękuję za dobrze wykonaną pracę” tymi słowami Komendant Powiatowy PSP w Krotoszynie st. bryg. mgr inż. Jacek Strużyński otworzył odprawę służby dyżurnej SKKP, która odbyła się w piątek 12 stycznia 2018 roku. W spotkaniu uczestniczył także Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie bryg. Tomasz Niciejewski, Naczelnik Wydziału ds. Operacyjnych i Kontrolno – Rozpoznawczych mł. bryg. mgr inż. Janusz Kalak oraz specjalista mgr. Piotr Kopka.

Rok 2017 nie należał do łatwych. Pojawiły się okresy w których telefon alarmowy nie milknął a zdarzeń przybywało w zawrotnym tempie. To okres anomalii pogodowych przechodzących przez powiat, które wpłynęły na znaczny wzrost ilości interwencji Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Piątkowe spotkanie w tak szerokim gronie było doskonałą okazją do obszernego podsumowania działalności Stanowiska Kierowania oraz omówienia ważnych kwestii wynikających z toku pełnienia służby. W czasie odprawy zwrócono uwagę na aspekty przyjmowania zgłoszeń o zaistniałych pożarach i miejscowych zagrożeniach, dysponowania sił i środków do zdarzeń w oparciu o procedury, współpracy z jednostkami OSP na terenie powiatu krotoszyńskiego, obiegu istotnych informacji oraz współpracy dyżurnych z dowódcami poszczególnych szczebli.

Ponadto podsumowano proces doskonalenia zawodowego i wskazano priorytety na najbliższe miesiące. Miła, merytoryczna i rzeczowa dyskusja pozwoliła wypracować wiele cennych wniosków wynikających z dotychczasowej pracy dyżurnych, które zaowocują w przyszłości.

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: mgr. Piotr Kopka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!