UWAGA KONKURS

BEZPIECZNE WAKACJE

BEZPIECZNIE NAD WODĄ

SZERSZENIE, OSY...

POŻARY LASÓW

KAMPANIA MSWiA

STRATEGIA ROZWOJU

STOP POŻAROM TRAW

Sprawdzian krotoszyńskich strażaków przy pożarach obszarów leśnych

Poranek 27 lipca br. okazał się niezłym sprawdzianem dla strażaków z powiatu krotoszyńskiego.  Kilka minut po godzinie 9, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłyneło zgłoszenie o pożarze lasu pomiędzy miejscowościami Konarzew i Baszków. Dyżurny stanowiska niezwłocznie zadysponował do pożaru niezbędne siły i środki oraz powiadomił służby leśne. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że są to ćwiczenia kontrolne, zorganizowane przez Zespół Inspekcyjny Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu. Zadaniem strażaków było utworzenie linii obrony wyznaczonego przez zespół obszaru leśnego, zorganizowanie odpowiednio wydajnego zaopatrzenia wodnego oraz efektywnego podania prądów gaśniczych przez ponad pół godziny.

Dzięki zrealizowanym w miesiącu kwietniu ćwiczeniom na obszarach leśnych, nasi strażacy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem do wyznaczonego założenia i cel został sprawnie i szybko osiągnięty pomimo znacznej odległości od zbiornika wodnego na Trafarach.

W ćwiczeniach udział wzięły jednostki z OSP Zduny, Konarzew, Baszków, Bestwin, Kobylin i Chwaliszew oraz zastępy gaśnicze z JRG Krotoszyn i pobliskiego powiatu rawickiego JRG Rawicz.

Tekst: kpt. Sławomir Włodarczyk

Foto: Archiwum KP PSP Krotoszyn – foto ćwiczenia kwiecień 2017

 

Our website is protected by DMC Firewall!