UWAGA KONKURS

BEZPIECZNE WAKACJE

BEZPIECZNIE NAD WODĄ

SZERSZENIE, OSY...

POŻARY LASÓW

KAMPANIA MSWiA

STRATEGIA ROZWOJU

STOP POŻAROM TRAW

Pożar gałęzi, zagrożony budynek

Pożary traw, gałęzi bądź innych pozostałości roślinnych to częsty powód interwencji Straży Pożarnych. Społeczeństwo pomimo tak wielu interwencji Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej w dalszym ciągu jest nieświadome  jak groźne są tego rodzaju pożary, jakie stanowią zagrożenie dla człowieka, zwierząt i środowiska naturalnego.

Pożar sterty gałęzi do którego doszło w dniu 10 kwietnia 2018 roku o godzinie 22.00 w miejscowości Brzoza (gm. Krotoszyn) mógł mieć poważniejsze skutki, gdyż pożar rozprzestrzeniał się po suchej trawie w kierunku drewnianego budynku gospodarczego w którym przechowywane było mienie znacznej wartości.

Dyżurny Operacyjny Powiatu po otrzymaniu zgłoszenia do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z Jednostki OSP Krotoszyn. W zdarzenie udział brali również druhowie z miejscowej Jednostki OSP Brzoza.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań. Strażacy podali dwa prądy gaśnicze wody w natarciu na palącą się stertę gałęzi i palącą się trawę skutecznie likwidując zagrożenie. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

W działaniach trwających 1 godzinę i 7 minut udział brało 23 strażaków.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: sekc. Szymon Kujawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!