OSTRZEŻENIA METEO

UWAGA KONKURS

BEZPIECZNIE NAD WODĄ

SZERSZENIE, OSY...

POŻARY LASÓW

BEZPIECZNE ŻNIWA

STOP POŻAROM TRAW

KAMPANIA MSWiA

STRATEGIA ROZWOJU

Pożar autobusu

 

Wtorek 28 stycznia o godz. 13:24 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpływa zgłoszenie o pożarze autobusu w miejscowości Benice…..

Dyżurny operacyjny powiatu do zdarzenia dysponuje niezwłocznie ciężki samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Krotoszynie oraz jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Benic.

Po przybyciu ratowników na miejsce okazuje się, że zapaleniu uległa instalacja grzewcza Webasto w tylnej części pojazdu. Osób w autobusie nie było, a kierowca podjął nieskuteczne próby gaszenia gaśnicami proszkowymi będącymi na wyposażeniu pojazdu. Przy pomocy prądu gaśniczego wody szybko udało się zlokalizować i ugasić pożar. Następnie przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono komorę nagrzewnicy oraz autobus czy nie występują ogniska pożaru. Zagrożenia nie stwierdzono. Podczas oględzin miejsca pożaru stwierdzono wyciek paliwa z uszkodzonego przewodu nagrzewnicy. Przewód zabezpieczono, a powstałą palmę z oleju napędowego  zabezpieczono sorbentem. Działania ratowników trwały ok. 2 godzin.

Tekst: mł. bryg. Robert Rutkowski

Foto: st. sekc. Paweł Flajszer

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd